Kľúčové tajomstvo úspechu je… (tento článok nie je o filme The Secret)

Všimli ste si niekedy, kto je cieľovou skupinou tzv. literatúry úspechu? Kto sa díva na motivačné videá a počúva dnes tak populárne audio knihy? No rozhodne nie ľudia, ktorí už sú úspešní. Konzumenti týchto produktov sme my – stredná vrstva neustále pociťujúca potrebu “v živote niečo dokázať”. Ale v skutočnosti za nami okrem hromady prečítaných kníh nestojí skoro nič.

Blog sa sťahuje. Pokračovanie článku na www.timemanagement.sk.

Reklamy

15 responses to “Kľúčové tajomstvo úspechu je… (tento článok nie je o filme The Secret)

 1. Výborné. A môžem potvrdiť. Nie je nič lepšie, ako všetky tie veci premieňať v skutočnom živote.

 2. Pravda! Keby som čakal a iba študoval, ž e čo a ako, tak by som čajovňu ešte stále nemal ;-) A nie len to!

 3. Pěkné, pěkné. Nemůžu než souhlasit.

 4. Ja síce za sebou ešte nič nemám, ale už na tom vyše mesiaca pilne pracujem.

 5. Výborne napísané, nesmelo sa pridávam k manifestu tvorcov vlastných pravidiel života na svojom blogu takto.sk..Čo sa týka tohto typu obsahu na webe krásne ho definoval istý Merlin Mann ako “productivity porn” :)

 6. Pravda :)

 7. Konecne to niekto napisal poriadne.

 8. len nechápem jednému prečo v jednom článku píšeš že tajomstvo v neúspechu dosiahnutia cieľu je v tom že sa málo čítajú knihy zatiaľ čo v ďalšom napíšeš aby sme ich nepísali lebo nás to oberá o čas. Tak jak to mam teda chápať ktoré je správne.

 9. máš úplnú pravdu. v dvôch rôznych článkoch si v podstate protirečím. a stále oba platia. určite je fajn, čítať knihy a blogy o time management-e a naučiť sa teóriu. lenže ešte lepšie je potom túto teóriu aplikovať na svoje skutočné problémy.

  v článku som chcel poukázať na to, že nemusíte prečítať všetko čo kedy o time management-e bolo napísané, aby ste sa stali produktívnym. stačia vám možno dve tri dobré techniky, ktoré si osvojíte.

 10. a aké knihy by si mi mohol odporučiť ? chcel by som zatiaľ niečo slovenské keďže angličtina mi moc nejde.

 11. Nemyslím si, že číst tyto knihy je ztráta času. Rozhodně je nečtou lidi, kteří jsou úspešní – protože oni sami je tvoří. Nicméně jedna věc je číst a druhá je číst a aplikovat, což většina čtenářů nedělá, nezamyslí se a neaplikuje tipy v knihách. A to je podle mě základní kámen úrazu:)

 12. čítajte,počúvajte a konajte.kniha a hudba je iskra.aktivita je plyn.bez toho by proste nebol zapalovač.ak by sme veci robili sami o sebe so sebou vznikli by sme iba my.takže moja rada znie: Ak chcete byť úspešný treba mať informácie a potom konať.

 13. Tajomstvo uspechu som nasiel a je hlupe tu takto klamat ludi ze ziadne nieje.Zrejme budes clovek ktory,ziadny vecsi uspech nezazil a kompenzujes si to tu na tomto webe! Keby si hladal najdes,ako sa hovori!A asi budes aj lenivy ak sa ti to nechcelo nic o tom hladat ale radsej chytro nejaku takuto hlupost trepnut na web a miast ludi tvojim psychickym docasnym stavom,nech bi si ho mal unormalnit,keby si myslel ako normalny!! :)

  • To, že som napísal, že neexistuje “tajomstvo úspechu” neznaména, že sa úspech nedá dosiahnuť. Proste… Som presvedčený, že lepšie ako hľadať dokonalú techniku / produkt / nápad je proste začne systematicky na niečom (hocičom) pracovať. Ale aj tak… Zaujímalo by ma, na čo si prišiel. Nechceš to ešte napísať do komentára?

 14. Spätné upozornenie: Kľúčové tajomstvo úspechu je… (tento článok nie je o filme The Secret) | TimeManagement.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s